D. Čaplovič: Okupačný štrajk vojde do dejín VŠ

Autor: Lukáš Ranik | 11.5.2013 o 19:35 | (upravené 11.5.2013 o 21:50) Karma článku: 7,31 | Prečítané:  1073x

Presne pred siedmimi mesiacmi sme na Fakulte priemyselných technológií v Púchove, ktorá je súčasťou Trenčianskej univerzity v Trenčíne vyhlásili okupačný štrajk študentov. Stalo sa tak po tom, ako náš (našťastie už) bývalý rektor univerzity vtrhol bez ohlásenia na svoju najlepšiu fakultu.  Bez akéhokoľvek udania dôvodu vyhodil nášho dekana a vymenil zámky na dekanáte. Tak takéto diktátorské praktiky používal rektor univerzity v 21. storočí, keď sme demokratickou krajinou a členom Európskej únie.

Presne pred mesiacom, teda 11. apríla sme na našej pôde, vrátane ctených hostí a pána Dušana Čaploviča, ministra školstva, vedy, výskumu a športu odhaľovali pamätnú tabuľu k nášmu okupačnému štrajku. Pán Čaplovič vtedy povedal, pre nás študentov, ktorí sme chránili našu fakultu celé dva mesiace jednu úžasnú vetu: „Váš okupačný štrajk vojde do histórie vysokého školstva. “ Pre niektorých možno silné slová, no pre nás študentov, ktorí sme dva mesiace tvrdo bojovali za svoju fakultu a boli terorizovaní bývalým rektorom jeho vyhláseniami o tom, ako nám za naše štrajkovanie hrozí súd, či disciplinárne konanie, rušenie internátu, jedálne a presťahovanie fakulty, teda rozhodne neboli tvrdé. Bola to veľká veta, ktorú si študenti zaslúžili za svoju dvojmesačnú nebojácnu bojovnosť a ja ako ich zástupca študentov som na nich patrične hrdý.

Dokázali sme, že za pravdu sa oplatí bojovať až na dno svojich síl. Ten pocit, keď pravda vyjde na povrch, je jednoducho na nezaplatenie. Dnes je sedem mesiacov po, máme nové vedenie, komunikácia je konečne na štandardnej úrovni. Síce ešte treba nejakú tu pavučinu vymiesť, ale to sa už dá zvládnuť. A o tom, či ostaneme pod Trenčínom, alebo nie, rozhodne akreditácia v roku 2014. My spĺňame štatút univerzitnej fakulty a chceme byť pod hlavičkou univerzity-elity aj po komplexnej akreditácií.

 

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?