Inšpiroval sa Paška Baškom?

Autor: Lukáš Ranik | 27.1.2014 o 21:25 | Karma článku: 14,86 | Prečítané:  879x

V posledných dňoch rezonujú Slovenskom „geniálne" nápady dvoch predstaviteľov vládneho SMERU voči novinárskej obci, ktoré by sa dali prirovnať ku komunistickým časom spred roka 1989. Z pána Bašku - župana Trečianskeho samosprávneho kraja a predsedu parlamentu Slovenskej republiky pána Pašku by určite čelní predstavitelia komunistickej strany mali radosť. O to smutnejšie, že tieto návrhy sa uskutočnili v demokratickej dobe v čase, keď sme v Európskej únii a tento rok na jar si pripomenieme desiate výročie vstupu do EÚ a NATO.  

Ale poďme pekne po poriadku. Prvý z týchto príkazov, ktorý pripomínajú praktiky komunistov, priniesol minulý týždeň Jaroslav Baška. Bývalý „úspešný" minister obrany, súčasný poslanec NRSR a župan Trenčianskeho samosprávneho kraja. Ten svojím príkazom zakázal všetkým podriadeným komunikovať s médiami. To znamená, že priamo komunikovať s novinármi nebudú môcť riaditelia nemocníc, stredných škôl, či múzeí, jednoducho každá organizácia patriaca pod krídla Trenčianskeho kraja. Takýto príkaz nevydal za osem rokov pôsobenia ani bývalý „házedezácky" župan. To asi hovorí za všetko. Namiesto toho, aby nový župan konečne priblížil vyšší územný celok ľudom a teda nastolil kroky vedúce väčšej otvorenosti župy, Baška svojím príkazom urobil úplný opak. Komu tým prospeje? Jedine tak sebe, ale určite nie ľudom.

S ďalším podobným „demokratickým" nariadením, ktoré tentokrát obmedzuje práva novinárov na pôde parlamentu SR, prišiel tretí najvyšší ústavný činiteľ na Slovensku! Samotný predseda parlamentu Pavol Paška. V 21. storočí zakazovať novinárom fotiť poslancov v pléne, či na rokovaní jednotlivých výborov, ako si plnia svoje poslanecké povinnosti, je smiešne. Predsa ľudia majú právo byť informovaní, čo vo svojom PRACOVNOM čase poslanci robia. A častokrát to, za čo by bol obyčajný človek vo svojom zamestnaní minimálne pokarhaný. Pozerať facebook, či čítať bulvárne noviny, nakupovať z eshopu, pozerať zápas boxu! Áno, aj toto prináša práca šikovného novinára pozorujúceho poslanca v parlamente. Evidetne to smerákom prekáža a chcú tak kryť ničnerobenie svojich poslancov. Pozoruhodné je však, že tieto dve antidemokratické nariadenia prišli tak krátko za sebou. Asi pánom nestačí, že v podnikateľskom prostredí sme klesli na úroveň Albánska a latku demokracie chcú svojimi nariadeniami posunúť tiež hlbšie smerom nadol.

 

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

EKONOMIKA

Kočner a Rusko do väzby nepôjdu, rozhodol súd

Špecializovaný trestný súd v sobotu viac ako osem hodín rozhodoval tom, či budú Kočner a Rusko stíhaní vo väzbe.


Už ste čítali?