Posledný mladý nech tu zhasne!

Autor: Lukáš Ranik | 1.3.2018 o 20:36 | Karma článku: 6,73 | Prečítané:  2355x

To čo sa stalo je niečo neskutočné a neakceptovateľné. Zákerná vražda dvoch mladých ľudí, pričom Janko bol stále aj študentom. Tento ohavný čin je čiernym dňom tejto republiky.

Čiernym dňom novej mladej generácie, ktorá sa nebojí bojovať s týmto prehnitým systémom a chce tu žiť a zmeniť Slovensko na čestnú a spravodlivú krajinu. Koľko nás ostalo? Päť či desať percent? V húfoch mladí ľudia odchádzajú do zahraničia a nikdy sa sem nevrátia. Prečo? Lebo, keď si naživo odskúšajú a porovnajú systém školstva, životnej úrovne či vymoženosť práva, tak sa nikdy nevrátia, lebo naša krajina je ďaleko čo i len od priemeru západných krajín. Pamätám si ako prvé dva roky svojho mandátu prezident Kiska vyzýval mladých ľudí, aby sa zaujímali o veci verejné a vstúpili napríklad aj do politiky. Predsa my, naša generácia budeme preberať v budúcnosti aj riadenie nášho štátu a nemôže nám byť jedno v akom stave ho „zdedíme“. Ja som sa rozhodol to skúsiť, v komunálnych voľbách som kandidoval za poslanca mestského zastupiteľstva v Púchove. Vo voľbách som uspel a stal som sa ako čerstvo 26 ročný najmladším poslancom v meste Púchov.

Samozrejme od začiatku poslancovania sme začali preverovať rôzne kauzy a prešľapy bývalého vedenia mesta. Podarilo sa mi spolu s kolegami odhaliť kauzu extrémne predraženého plota, ktorú zverejnil aj týždenník Plus sedem dní. Následne prebehla na dve mestské spoločnosti aj rozsiahla kontrola NKÚ, ktorá v zverejnených protokoloch (1, 2) odhalila závažné pochybenia a porušenia zákona. Chcel som, aby tento prípad preveril aj Úrad pre verejné obstarávanie, tak som v januári 2017 poslal podnet na UVO. Ani nie do mesiaca na to mi vo februári 2017 niekto podpálil auto. Vtedy 28 ročnému aktívnemu mladému človeku. Je toto normálne? To v akej krajine žijeme, keď mladým ľudom podpaľujú autá, v krajine ktorá je roky členom EÚ. Polícia skonštatovala úmyselné podpálenie. Samozrejme, že to bola výstraha, aby sme nepokračovali vo  vŕtaní v odhalených kauzách. Prešiel odvtedy viac ako rok a polícia nevyšetrila nič, absolútne nič.

Pozrite sa na ďalšieho aktívneho mladého človeka, Filipa Rybaniča. Jasne preukázal, že Kaliňák kšeftoval s Bašternákom, keby to neurobil, tak možno dodnes nevieme, že minister vnútra v priamom prenose klamal všetkých občanov Slovenska. A čo z toho? V „právnom“ Slovensku je realita opačná, obvinený na súde je Filip Rybanič pre porušenie bankového tajomstva. Veď to je smiešne, kde je verejný záujem? Filip jasne odhalil priame peňažné transakcie ministra vnútra s Bašternákom. Alebo napríklad taká Zuzana Hlávková. Poukázala na šafárenie s verejnými prostriedkami na ministerstve zahraničných vecí pri predstavení nášho loga predsedníctva v rade EÚ. Rok prešiel ako voda a ešte ju stavajú do pozície, že nemala pravdu a skutok sa nestal, pritom nedávno NKÚ potvrdil, že na ministerstve zahraničných vecí pochybili.

To naozaj chcú, aby sa aj poslední mladí ľudia, ktorí sa zapájajú do vecí verejných a chcú zmeniť túto krajinu, spakovali odtiaľto preč? Do zahraničia a posledný nech zhasne? Nechápete, že o toto im ide?! Aby nám nadobro ukradli náš štát, pretože jedine vtedy ich chobotnica a zhnitý systém má šancu na prežitie. To čo sa stalo je však za hrubou čiarou. Môžu podpaľovať autá, môžu nás vláčiť po súdoch, môžu sa z nás smiať, urážať nás, ale nikdy a nikto nemôže v demokratickom štáte úkladným spôsobom zavraždiť dvoch mladých ľudí, ktorí evidentne chceli naše malé Slovensko zmeniť. Nedopusťme, aby sa im to podarilo. Musíme im ukázať, že sa ich nezľakneme aj napriek tomuto ohavnému činu, ktorý sa hrubým čiernym písmom zapíše do dejín Slovenska. Zajtra je deň D, kedy všetci proti tomuto prehnitému systému môžeme povstať a reálne ukázať týmto zlodejom, že to nadobro nenecháme tak. Budeme bojovať za Janka s  Martinou, aby sme konečne zmenili Slovensko. To je jediná šanca na svetlo na konci tunela. Držme si v tom všetci palce!

Termíny všetkých protestov

Páčil sa Vám tento článok? Pridajte si blogera medzi obľúbených a my Vám pošleme email keď napíše ďalší článok
Pridaj k obľúbeným

Hlavné správy

DOMOV

Žitňanská: Stratila som dôvod zotrvávať v koalícii aj formálne

Žitňanská sa chce viac venovať učeniu.

Komentár Zuzany Kepplovej

Kto žiadal otvorenosť, nikdy v cirkvi nepochodil

Obvinený biskup vidí tradičných nepriateľov.


Už ste čítali?